Staj Uygulama Klavuzu


Stajlar 2. sınıfın bitiminden sonraki yaz dönemlerinde yapılabilir. 

Bir işyerinde 20 iş gününden az olan stajlar kabul edilmeyecektir.

Stajların süresi, nerelerde ve nasıl yapılacağı gibi bilgilere Fakültemizin web sayfasında bulunan “Staj Yönergesi” incelenerek bilgi alınabilir.

Öğrenciler staja başlamadan önce Ek 1 (staj kabul belgesi) ni stajı yapacağı işletmeye onaylatıp, SGK veya E-devlet uygulamasından alacakları “Müstehaklık Belgesi” ile birlikte staja başlamadan en geç 10 gün öncesine kadar taratarak PDF formatında Fakültemiz e-posta adresine ( ubfd@trakya.edu.tr ) göndermeleri gerekmektedir.

Staj süresi boyunca maaş alacak stajyer öğrenciler “Staj Sözleşmesi” doldurup onaylatıp Ek 1 ve Müstehaklık Belgesi ile birlikte staja başlamadan en geç 10 gün öncesine kadar taratarak PDF formatında Fakültemiz e-posta adresine ( ubfd@trakya.edu.tr ) göndermeleri gerekmektedir.

Ek 1 (İşletme Staj Kabul Belgesi) , Ek 2 (Staj Başlangıç Belgesi) , Ek 3 (Staj Bitiş Belgesi) , Ek 4 (Staj Değerlendirme Raporu) staj süresinde doldurulup işletme tarafından onaylanan belgelerin asılları Staj Sunumu yapmak ve belgeleri Uygulamalı Bilimler Fakültesine teslim etmek üzere öğrencide kalacaktır.

Sunum ve belge teslimi ile ilgili bilgiler Fakültemiz web sitesinde duyurular bölümünde yayınlanacaktır.

Staj için gerekli belgeler aşağıda yer almaktadır.

Ek Dosyalar
Bu içerik 22.04.2021 tarihinde yayınlandı ve toplam 1266 kez okundu.